logo

SON DAKİKA

Şişli! nin Yeni Başkanı Kim?...

sisli-nin-yeni-baskani-kimBana oy verdiniz. Beni Belediye Başkanlığına seçtiniz. Tüm Şişlililere yürekten teşekkür ediyorum. Sağ olun.
04 Nisan 2014 Cuma 17:40

 
Bugün CHP Milletvekili Sn Sedef Küçük ve Beşiktaş Belediye Başkanı Sn Murat Hazinedar'ın da katılımıyla, Sn Mustafa Sarıgül'den Şişli'nin mührünü devraldım. Şişli'nin yerel yönetimlerde bir model olmasını sağlayan tüm emektarlara yürekten teşekkür ederim.

Yeni belediye başkanlığı dönemimde özellikle eğitim, kültür ve sanat alanlarına öncelik verecek; tüm vatandaşlarımıza yönelik şiddet ve ayrımcılıkla mücadele edeceğim. Yeni dönemin tüm Şişlili yurttaşlarıma hayırlı olmasını dilerim!..


Biyografi
4 Mayıs 1954’de 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün ilk torunu olarak İstanbul’da doğdu. Annesi ve babası Engin ve Ömer İnönü’dür. Kardeşi Eren İnönü 1956 yılında doğdu.

1965’de Maçka İlkokulu’nu, 1972’de Alman Lisesi’ni , 1977’de Mannheim Üniversitesi’ni (Almanya) Yüksek İşletmeci olarak bitirdi. 1985’de Harvard Üniversitesi (ABD) Yatırım Değerlendirmesi ve Yönetimi Sertifika Programını tamamladı.

1982 yılında Nazlı Kadirbeyoğlu ile evlendi. Eşi Doç. Dr. Nazlı İnönü İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü Mantık Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisidir. Üç oğlu vardır. Oğullarından makine mühendisi olan 1986 doğumlu Mehmet İnönü ile elektrik mühendisi olan 1987 doğumlu Murat İnönü çalışmaktadır. Üçüncü oğlu 1992 doğumlu Münci İnönü ise makina mühendisliği eğitimi almaktadır.İş hayatına Frankfurt’ta Metallgesellschaft AG de başladı. Ardından İstanbul’da Etmaş Siemens AŞ, Kadirbeyoğlu İnşaat AŞ, Deha AŞ, Kemer Yapı ve Turizm AŞ, Garati Balfour Beatty AŞ, Beko Elektronik AŞ ve Arçelik AŞ’de çalıştı.

2009 Yerel Seçimlerinde kontenjan adayı olarak Şişli Belediye Meclisi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliklerine seçildi.

İnönü Vakfı ve Sevinç Erdal İnönü Vakfı kurucu üyesidir.

İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.


Haber okunma sayısı: 1691

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR Tüm Yorumlar

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İSTANBUL - Hava Durumu

ISTANBUL

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı